Markýzy

VENKOVNÍ MARKÝZY

Venkovní markýza je typickým zastíněním terasy nebo balkónu. Zajistí, abyste mohli využívat terasu opravdu naplno v letních vedrech i při lehkém dešti. Její největší výhodou je většinou subtilní vzhled ve spojení s velkým zastíněným prostorem.

výroba na míru - záruka 5 let - více než 70 látek

HORIZONTÁLNÍ MARKÝZY

Klasické markýzy s výsuvnými rameny a bez kazety. Tradiční funkční prvek protisluneční ochrany, který nikdy nezklame a vždy vytvoří na jakékoliv terase příjemný stín a pohodu.

DETAIL KATEGORIE

KAZETOVÉ MARKÝZY

Vylepšené výsuvné markýzy opatřené kazetou. Přidanou hodnotou je ochrana potahu před vlivy počasí a vyšší estetika díky skrytým funkčním prvkům markýz.

DETAIL KATEGORIE 

VÝKLOPNÉ MARKÝZY

Výklopné markýzy pro ochranu prosklených ploch výloh nebo menších oken a balkonů. Finančně výhodná a funkční varianta stínicí techniky.

DETAIL KATEGORIE 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

4 DŮVODY, PROČ SI VYBRAT VENKOVNÍ MARKÝZU

  • Markýzy prokazatelně snižují teplotu pod markýzami i v interiérech – chrání Vaše zdraví i Váš majetek.
  • Žádné sloupy – velmi nenápadná konstrukce, která je upevněna přímo na zeď. Nevyžaduje žádné nosné sloupy a tak umožňuje volný pohyb na terase. Navíc v zataženém stavu je téměř neviditelná.
  • Výroba venkovní markýzy na míru - každá markýza je originál, je vyrobena přesně na míru.
  • U nás záruka 5 let - našim výrobkům opravdu věříme a nebojíme se vám to dokázat. Proto nabízíme ke všem markýzám neodolatelnou záruku.

LÁTKA NA MARKÝZU

Markýza s kloubovými rameny je primárně určena k ochraně proti ostrému slunci. Je však ošetřena impregnací, takže ani mírný déšť není problém. Díky ošetření nanotechnologií je tkanina odolná vůči špíně, vlhkosti a plísni. V našem sortimentu si můžete vybrat z více než 70 látek na markýzy.

OCHRANA MARKÝZY PŘED DEŠTĚM

Jeden z velmi častých dotazů našich zákazníků je, zda je markýza ochrání i před deštěm. Odpověď je poměrně jednoduchá. Markýza je vyrobena a testována za účelem ochrany proti slunečním paprskům.

Látka markýzy je sice opatřena impregnací a vodu na terasu nepustí, ale dlouhodobým působením vody může dojít k narušení struktury látky a nadměrnému namáhání konstrukce. Pokud není látka dokonale vypnutá, může dojít dokonce k prověšení látky a prokapávání vody. Používání markýzy za deště může způsobit poškození látky nebo konstrukce a zkracuje životnost celé markýzy. Používání markýzy proti dešti tak nedoporučujeme. Ostatně, vše jsme popsali v našem článku o markýzách a dešti.

JAK DLOUHO MARKÝZA NA TERASE VYDRŽÍ?

Naše markýzy jsou opatřeny certifikací CE, ramena jsou testována v technických laboratořích. Testuje se zejména množství cyklů otevření a zavření markýzy na nejvíce namáhané části markýzy – ramenech.  Můžeme s jistotou říci, že naše markýzy mají pevnou konstrukci a ramena, proto je životnost daleko za hranicí smluvní záruky.

Životnost je dále nejčastěji limitována životností látky. Ta po delší době užívání může ztratit výraznost a sytost barvy a zejména světlé barvy jsou náchylné ke špíně. Předností našich markýz je, že můžete látku bez problémů vyměnit. Vyhnete se tak výměně celé markýzy. Pokud je dlouhá životnost prioritou při výběru, podívejte se na kazetové markýzy. Ty ochrání právě potah, když je markýza zavřená.

ÚDRŽBA ZAHRADNÍ MARKÝZY

Stínění nevyžaduje žádnou náročnou údržbu. Ve svinutém stavu je možné konstrukci lehce omýt jarovou vodou. Látku se čistit nedoporučuje pro zachování impregnace.  Zásadně je zakázáno potahy čistit vysokotlakým čističem (WAPkou). Prudký tlak vody naruší struktury tkaniny a sníží její vlastnosti při ochraně proti slunci i mírnému dešti.

ELEKTRICKÉ OVLÁDÁNÍ NEBO RUČNÍ POHON?

U všech zahradních markýz si můžete vybrat, zda ji chcete ovládat manuálně nebo na elektrický pohon. Druhá varianta nabízí opravdový komfort. Nejenže můžete zastínění stáhnout/vytáhnout pouhým stiskem tlačítka na ovladači, ale markýzu může ovládat i automatika.

  • Otřesové čidlo – při silném větru může čidlo dát impulz, aby se markýza stáhla (je tak chráněna před poničením).

  • Sluneční čidlo – jestliže začne slunce svítit na terasu, markýza se vytáhne (terasa se tak nepřehřívá a je vždy připravena k odpočinku).

SKLON MARKÝZ

Všechny markýzy je nutné montovat s určitým sklonem, aby byla zajištěna ochrana před sluncem, ale hlavně správný odtok případné dešťové vody. Možnost velkého sklonu využijete především všude tam,  kde potřebujete odstínit nízké slunce. Nutno dodat, že naklápění není jednoduše uživatelsky měnitelné. Provádí se přímo u montáže odborným personálem. Některé markýzy umožňují sklon menší, jiné větší. Při výběru Vám poradíme.

markýza Aurora s možností naklopení

Sklon jednotlivých markýz
Typ markýzy Úhel naklopení
ECO 40 5° - 65°
Sirius 5° - 40°
Fetuna 5° - 35°
Aresbox 5° - 70°
Bella 5° - 30°
Aurora (boční uchycení) 5° - 70°
Aurora (stropní uchycení) 18° - 90°
Rimini do 170°
Riviera 5° - 45°

JAKOU MARKÝZU VYBRAT NA TERASU?

S KAZETOU NEBO BEZ?

Při volbě nejvhodnější markýzy na terasu hned na začátku určíme, zda chcete markýzu s ochrannou kazetou či nikoliv. Ochranná kazeta skryje látku a zaručí tak její delší životnost. Markýzu Allure nenabízíme.

kazetová markýza Bella

MAXIMÁLNÍ ROZMĚRY

Každá markýza má omezené maximální i minimální rozměry. Je to způsobeno rozdílnou konstrukcí. Rozměry se tak stávají jedním z důležitých parametrů při výběru.

Maximální a minimální rozměry markýz
Typ markýzy Max. šířka (mm) Max. výsuv (mm) Min. šířka (mm)
ECO 40  6000  3100  1850
Sirius  8500  3500  1975
Fetuna  9000  4000  2010
Aresbox  6000  3000  1790
Bella  6200  3000  2220
Aurora (boční uchycení)  5500  3000  1936
Aurora (stropní uchycení)  6000  2500  1936
Rimini  5000  1800  1000
Riviera  8500  4000  1946

PÁR TIPŮ PRO VÝBĚR MARKÝZY

NEJVHODNĚJŠÍ MARKÝZY PRO RESTAURACE

Zastínění restauračních zahrádek je kapitola sama pro sebe. Někdy lze využít podobné řešení jako pro zastínění terasy u rodinného domu, ale ve většině případů to nestačí. Jednou z  variant jsou markýzové přístřešky. Podobné jsme namontovali i v centru Prahy a nemůžete je minout například na Staroměstském náměstí, kousek od Orloje. Podívejte se na naše realizace podobných řešení.

Při zastřešování teras u restaurací využíváme toho, že produkty vyrábíme. Díky tomu můžeme připravovat markýzy a pergoly na nestandardní montážní situace. Pokud se jedná o váš případ, neváhejte nám napsat. Rádi vám připravíme řešení přímo na míru.

MOŽNOSTI MONTÁŽE

Montáž samotné markýzy je jeden z nejdůležitějších úkonů. Často se nám stává, že si lidé koupí levnou markýzu v hobby marketu, ale neporadí si s montáží. Montáž markýzy nebo pergoly je totiž vysoce odborná činnost. Je potřeba znát kotevní podklady a možnosti montáže do různých povrchů. Dále je potřeba znát síly, které působí na markýzy. Nezanedbatelnou část znalostí tvoří různé možnosti kotvení a jejich správné použití.

Markýza je navíc velice těžký předmět, který visí nad hlavami zákazníků a jejich dětí. Neodborná montáž může způsobit velké potíže.

Pro zajištění co nejvyšší odolnosti vůči větru je potřeba dbát na dodržení stanovených postupů a vhodném výběru kotevní techniky. Předností markýz je, že je lze montovat téměř kamkoliv.

  • Montáž do zateplené fasády
  • Montáž do nezateplené fasády
  • Montáž do krokví

Vždy se obracejte na odborníky. A to jak při montáži markýzy, tak samotném výběru a nákupu. Pouze specializovaná firma Vám dokáže poradit, jaká markýza je pro Vás nejvhodnější.

                                   ↑

kvalitnizastineni.cz

Kontaktujte nás

KVALITNÍ ZASTÍNĚNÍ s.r.o.

Bezejmená 138

783 75 Dub nad Moravou

E: adrian.pas@seznam.cz

T: 608 883 235

Sdílejte s námi

Sdílejte náš web na sociálních sítích

.

.

.

.

.

.